OnkoGenetiks® Füzyon
Hedefe Yönelik Tedaviler İçin
Yeni Nesil Çözümler


OnkoGenetiks Füzyon paneli çeşitli kanser türlerinde önemli bir biyobelirteç kaynağı ve terapötik hedef olarak kullanılır ve 26 gende 75 den fazla füzyonun tespiti sağlanmaktadır.


OnkoGenetiks Füzyon Analizi Nedir ?

Füzyon genleri, iki veya daha fazla genin parçalarını birleştiren hibrit genlerdir. Kromozomal yeniden düzenlemelerin veya anormal transkripsiyonun sonucu olarak oluşabilirler. Birçok kanser türünde habis dönüşüm ve ilerlemenin itici güçleri olarak hareket ettikleri gösterilmiştir.
Füzyon genlerinin biyolojik önemi ile kanser hücrelerine özgüllükleri onları moleküler terapi için mükemmel hedefler haline getirmiştir. Füzyon genleri ayrıca kanser tanısını doğrulamak ve moleküler tedavilere yanıtı izlemek için tanı ve prognostik belirteçler olarak kullanılır.

Neden OnkoGenetiks Füzyon Analizi?

Füzyon genleri, çeşitli kanser türlerinde önemli bir biyobelirteç kaynağı ve terapötik hedef olarak kullanılmaktadır. Onkogenetiks Füzyon paneli ile 26 gende 75 den fazla füzyonun tespiti sağlanmaktadır.

ALK BRAF BRD4 EGFR ERG ETV1 ETV4
ETV6 EWSR1 FGFR1 FGFR2 FGFR3 MET MYB
NOTCH2 NRG1 NTRK1 NTRK2 NTRK3 NUTM1 PDGFRA
PDGFRB RET ROS1 TERT TFE3    
Onkogenetiks Füzyon paneli ile;
  • Hedefe yönelik tedaviler hakkında bilgi verici olabilir,
  • Hedef ilaç belirlenebilmesi ile tedaviyi yönlendirici genetik belirteç olarak kullanılabilir,
  • Belirli kanser türlerinde tanı konulmasına yardımcı olabilmektedir.

OnkoGenetiks Füzyon Analizi genel iş akışı:

Prosedürün ilk aşaması olarak formalinle fikse edilmiş ve parafinize edilmiş dokudan veya kandan RNA izolasyonu yapılır. QIAseq Targeted RNA Paneli ile kütüphane oluşturulması ve hedef füzyon bölgelerinin zenginleştirilmesinin ardından Illumina NextSeq 550Dx sekanslama platformunda Yeni Nesil Dizileme (NGS) gerçekleştirilir.
Ham sekans datasının analizinden sonra tespit edilen füzyonlar QCITM (QIAGEN Clinical Insight) veya IVA (Ingenuity®Variant Analysis) yazılımları kullanılarak yorumlanır.


OnkoGenetiks™ CTC Testi nasıl yapılır ?

Adresimiz ve iletişim bilgilerimize ulaşmak ya da test kitinizi istemek için tıklayınız!