OnkoGenetiks™ Ailesel Kanser Tarama testi ile kansere yatkınlığınızı belirleyin!


OnkoGenetiks Ailesel Kanser Tarama paneli, birden fazla kanser hastalığı ile ilişkilendirilmiş 275 gen ve mutasyonların analizidir. Yeni nesil dizileme teknolojisini kullanarak spesifik gen veya mutasyonların daha etkili ve kesin bir şekilde hedef alınmasını sağlarken, kanser ile ilişkili genlerde çok düşük frekanstaki varyasyonları da tespit edebilir.


OnkoGenetiks Ailesel Kanser Paneli Nedir?

OnkoGenetiks Ailesel Kanser Paneli, çeşitli kanser hastalıklarıyla ilişkili 275 geni inceler. Bu panel, şu an ve potansiyel olarak gelecekte kullanabileceğiniz bilgileri vermek için aday genlerin kapsamlı bir incelemesini sunarken, patojenik (hastalık yapıcı) bir kanser duyarlılık varyantını tanımlama olasılığını en üst düzeye çıkarır. 

OnkoGenetiks Ailesel Kanser Paneli yeni nesil dizileme teknolojisini kullanarak kanser genomunu kapsamlı bir şekilde analiz eder, klinik olarak önem taşıyan bütün değişimleri tanımlar ve bu sayede olası bir kötü huylu tümör (malignite) tespiti durumunda hastanın tedavi seçeneklerinin genişletilebilmesine olanak tanır.
 

OnkoGenetiks Ailesel Kanser testini Kimler Yaptırabilirler?

  • Kişisel olarak erken başlangıçlı kanser veya çoklu primer kanser öyküsü olan hastalar
  • Birden fazla nesil boyunca ailesel kanser öyküsü olan, etkilenmemiş bireyler
  • Şüphelenilen bir ailesel kanser riskine yönelik genetik tanıların tek bir hedef panel tarafından kapsanmadığı bireyler

Neden OnkoGenetiks Ailesel Kanser Paneli?

  • Çok geniş kapsamlıdır, ailesel kanserlerle ilişkilendirilmiş 275 geni yeni nesil dizileme teknolojisi (NGS) ile analiz eder. Böylece şüphelenilen bir ailesel kanser riskine yönelik genetik tanıların tek bir hedef panel ile çözümü sunulmuş olur.
  • Ortalama 14- 21 iş gününde hızlı sonuç süresi ile ekonomik bir çözümdür. Testin tüm basamakları Genetiks Genetik Hastalıklar Değerlendirme merkezinde çalışılır ve raporlanır.
  • Kişiye özeldir ve klinisyenler birçok kanser hastasına genetik özelliklerine dayanarak daha kişileştirilmiş tedaviler sunabilirler.
  • Birden fazla nesil boyunca ailesel kanser öyküsü olan, etkilenmemiş bireylerin saptanabilmesi için oldukça geniş kapsamlıdır.
  • Primer kanser öyküsü olan hastalar için olası tedavi (terapötik) hedef ve ilaç hedeflerinin belirlenebilmesine yardımcı olur.
  • Genetik uzmanları tarafından hastanın klinik raporları ve aile öyküsü analiz edilerek, kişiye özel bir genetik rapor hazırlanır.
  • Raporlama sonrasında hastaya kapsamlı genetik danışma sağlanır.

OnkoGenetiks Ailesel Kanserler İş Akışı

OnkoGenetiks Ailesel Kanserler Paneli, en son genom analiz teknolojilerini kullanarak (Illumina NextSeq 550 Dx) 275 genin dizilemesinin yüksek hassasiyetle gerçekleşmesini sağlar. Uzmanlarımız, en doğru ve güvenilir sonuçları elde edebilmek için her analiz aşamasının takibini ve kontrolünü sağlayarak kalite yönetimi gerçekleştirir. Sonuçların klinik ve biyoinformatik analizlerinde en güncel genom veri bankaları kullanılmaktadır.

Kalıtsal kanser paneli testi için genel iş akışı şöyledir;

OnkoGenetiks Kalıtsal Kanserler paneli meme, yumurtalık, rahim, prostat, mide ve kolorektal kanser türlerinin de arasında olduğu birçok kanserle ilişkili toplamda 275 geni kapsamaktadır.

OnkoGenetiks™ Ailesel Kanserler Testi nasıl yapılır ?

Adresimiz ve iletişim bilgilerimize ulaşmak ya da test kitinizi istemek için tıklayınız!